Зайцева Олена

Photo

Зайцева Олена

Права жінок

  • Гендер, Громадська діяльність, Права жінок, Права людини, Право
  • Київ

Інформація

Посада

Експертка з оцінки ґендерного впливу в проєкті підтримки урядових реформ (SURGe, Канада), членкиня Громадської ради з ґендерних питань при МФО "Рівні можливості".

Освіта

Вивчала міжнародне право у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Досвід та проєкти

Сфера роботи та інтересів - захист прав жінок, ґендерна рівність.

Червень-грудень 2018 – Національна консультантка з питань ґендерної рівності та недискримінації ООН Жінки при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у проєкті "Реформи децентралізації та правоохоронної системи: трансформаційні підходи до ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні".

Починаючи з 2018 року - співпраця з Ґендерним інформаційно-аналітичним центром "КРОНА" (авторка, учасниця експертної навчально-сертифікаційної програми для здійснення антидискримінаційної експертизи освітнього контенту). З березня 2017 року - організація, участь та розвиток жіночих рухів, створення та модерація освітніх груп Resistanta та NordicModelUA.

З 2017 року - співпраця з виданням "Інформаційний центр з прав людини" - авторка; стаття про 10-ть порушень прав жінки в Україні (2017 р.), стаття про рекомендації CEDAW щодо України (2017 р.), стаття про розвиток прав жінок в Україні (2018 р.).

Починаючи з 2016 р. – співпраця з виданням "Ґендер в деталях" - авторка; дослідження та порівняльний звіт з правових питань сексуального насильства; статті про міжнародні конвенції щодо прав жінок та українське законодавство про ґендерне насильство (2016-2017 роки); дослідження віку сексуальної згоди та Шведську модель боротьби з торгівлею людьми та проституцією (2018 рік).

2013-2015 роки - співпраця з НГО Міжнародна Ліга миру - аналітика та дослідження з питань прав людини; понад 50 статей та коротких наративів про війну, безпеку, агресію та проблеми ґендеру.

До 2017 року - Старша юристка, керівниця відділу юридичного аудиту, керівниця відділу захисту прав інтелектуальної власності, реклами та медіа провідних українських юридичних компаній.

Інтерв'ю з Оленою Зайцевою на Громадському радіо.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження