Шаригіна Анна

Photo

Шаригіна Анна

Права людини для ЛГБТК+

  • Гендерна рівність, Громадська діяльність, Права людини
  • Харків

Інформація

Посада

Президентка ГО “Харківське жіноче об’єднання «Сфера», співзасновниця “КиївПрайду” та «ХарківПрайду». Феміністка та ЛГБТ-активістка, правозахисниця.

Освіта

Закінчила аспірантуру Харківського національного університету, тема її наукового дослідження — влада, гендерна ідентичність та сексуальна орієнтація.

Досвід та проєкти

Організувала Харківське жіноче об’єднання «Сфера» — першу лесбійсько-феміністську організацію в Харкові (2008 рік). Організація вже більше 15років проводить просвітницькі заходи на тему рівних прав.

У 2015 році учасниці «Сфери» запросили експерток з усієї країни й організували низку дискусій, присвячених проблемі гендерної рівности. Ще за рік вийшли на перший Марш жіночої солідарности. Відтоді 8 березня в Харкові регулярно відзначають Тижнями жіночої солідарности. У 2018 році Анна й колежанки відкрили в Харкові PrideHub — ком’юніті-центр для ЛГБТК+ і дружніх людей. Хаб став майданчиком для заходів «Сфери», для соціалізації й підтримки ЛГБТК+людей і водночас постійною мішенню для нападів праворадикалів.

На громадську діяльність Анни суттєво вплинули українські революції і, зокрема, участь у Євромайдані Харкова. В рамках реформи поліції, Анна Шаригіна 2 роки працювала тренеркою новоствореної української поліції. Вона навчала патрульних комунікацій, толерантності, протидії домашньому насильству. Боролася зі стереотипами і знаходила нових союзників.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження