Бєлова Анжеліка

Photo

Бєлова Анжеліка

Гендерна демократія

  • Гендер, Гендерна освіта, Гендерна політика, Громадська діяльність, Права жінок, Права людини, Роми, Ромська громада
  • Ужгород

Інформація

Посада

Засновниця та президентка громадської організації "Об'єднання ромських жінок "Голос Ромні". Громадська активістка ромського походження, феміністка, правозахисниця.

Досвід та проєкти

Анжеліка народилася і виросла в місті Запоріжжя на південному сході України. У 2020 році заснувала ромську жіночу організацію "Об'єднання ромських жінок "Голос Ромні" та стала регіональною представницею Українського Жіночого Конгресу, просуваючи політику гендерної рівності та захисту прав жінок і дівчат в Україні.

Завдяки проектам з розвитку економічної спроможності ромських жінок, які реалізовувала організація "Голос Ромні" протягом 4 років, більше 200 ромських жінок отримали спеціальності та працевлаштувалися. Після вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року вона продовжує координувати роботу своєї організації з надання гуманітарної допомоги ромам південного сходу України (Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Херсонська, Донецька області), західної частини України (Закарпаття).

За два роки з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України організація "Голос Ромні" допомогла понад 100 000 представникам та представницям ромської громади. «Голос Ромні» пріоритизує освітній напрямок, створюючи простори для ромських дітей із дошкільної та позашкільної підготовки, надаючи психологічні консультації, курси з профільних предметів, лідерських якостей тощо, які сприяють всебічному розвитку дітей та їх конкурентоспроможності. Лідерство – один із напрямків роботи «Голосу Ромні», в рамках якого організація створює нетворк ромських організацій, підтримує розвиток активістів та активісток з ромської громади, допомагаючи їм набути знань із проєктного менеджменту та фандрайзингу, прав людини тощо та створювати соціально важливі проєкти для громади.

Анжеліка одвокатує права ромської громади в Україні та ромських біженців/ок з України на міжнародному рівні (Форуми ООН з питань національних меншин, Засідання Ради Європи "Діалог з ромським громадянським суспільством", Українські Жіночі Конгреси, Ісландський Жіночий Конгрес, Феміністичний форум з питань зовнішньої політики в Нідерландах, Комісія ООН зі становища жінок в Нью-Йорку та ін.).

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження