Якимчук Любов

Photo

Якимчук Любов

Література

  • Кінематограф, Культура, Література
  • Київ

Інформація

Посада

Українська письменниця, драматургиня, кіносценаристка.

Освіта

Закінчила Національний університет "Києво-Могилянська академія".

Досвід та проєкти

Авторка окремих поетичних книжок ", як МОДА" (2009) та "Абрикоси Донбасу" (2015). Авторка численних оповідань, опублікованих в антологіях і журналах. Авторка п’єси "Стіна" для Національного академічного театру ім. Івана Франка (2019, режисер — швейцарець Томас Меттлер), що досі є в постійному репертуарі театру.

Співавторка сценаріїв до фільмів "Будинок "Слово" (2017, реж. Тарас Томенко, Україна) та "Some Men Must Die" (2020, реж. Томас Меттлер, Швейцарія — Україна). Авторка сценарію художнього фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман", що зараз знаходиться в продакшні та має вийти на екрани наприкінці 2021 року.

Вірші та проза перекладені майже двома десятками мов, зокрема англійською, німецькою, шведською, французькою, польською, чеською, російською, грецькою, грузинською, литовською, естонською, івритом, словенською, словацькою, болгарською, білоруською, румунською, угорською, сербською. Публікувалися в антологіях та журналах в Україні, США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Польщі, Швеції, Ізраїлі тощо. Її книжка «Абрикоси Донбасу» вийшла польською та естонською та має вийти англійською в США восени 2021 року. Любов є учасницею багатьох європейських фестивалів, 2016 здійснила поетичний тур США та Канадою.

Журнал "Новое время" включив Якимчук в рейтинг ТОР-100 найвпливовіших людей культури в Україні (2015). Її книга "Абрикоси Донбасу" увійшла до рейтингу "10 найкращих українських книг про АТО" за версією українського "Forbes".

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження