Виртосу Ірина

Photo

Виртосу Ірина

Права людини

  • Громадська діяльність, Журналістика, Права жінок, Права людини, Протидія домашньому насильству
  • Київ

Інформація

Посада

Журналістка та координаторка проектів Центру прав людини ZMINA. Членкиня Громадської ради міжфракційного об’єднання “Рівні можливості”. Координаторка групи “Впровадження міжнародних зобов’язань у сфері ґендрної рівності та прав людини” при МФО “Рівні можливості”.

Співзасновниця громадської організації із захисту осіб з інвалідністю Fight for Right, авторка проекту «Амбасадори інклюзії».

Освіта

Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Міжнародна журналістика". Випускниця Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини", Міжнародної програми International Visitor Leadership Program (США).

Досвід та проекти

Досвід роботи у журналістиці - 18 років. У сфері прав людини - понад 8 років.

З 2014-2017 була головною редакторкою сайту Центру прав людини ZMINA. Ініціаторка низки інформаційних кампаній на захист прав жінок. Зокрема, кампанії ”Війна, яка не відпускає” з протидії домашньому насильству в родинах учасників АТО (2016), “Конвенція в подарунок” - щодо ратифікації Стамбульської конвенції (2017), ”Насильство: мовчати не можна говорити” із залученням українських медіа з різних областей України щодо протидії домашньому насильству (2017), антипремії “Це яйце” за сексистські висловлювання політиків та сексистські матеріали в ЗМІ (2019, 2020), а також кампанії ”Жінки проти пандемії” для підтримки жінок в умовах карантину у зв’язку з пандемією COVID-19 (2020).

Кураторка навчальної дисципліни “Правозахисна журналістика” Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Авторка видання “Майдан. Жіноча справа”, співавторка посібників для журналістів “Адвокаційна журналістика: світовий та український досвід”, “Універсальний дизайн: Практичні поради для кожного”, “Нічого для нас без нас. Посібник з інклюзивного прийняття рішень для ЗМІ”, "Кримський альбом: історії правозахисників»

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження