Троян Віра

Photo

Троян Віра

Біологія

  • Біологія, Гендер, Громадська діяльність, Освіта, наука
  • Київ

Інформація

Посада

Почесна голова громадської організації "Жінки в науці". Докторка біологічних наук.

Освіта

Освіта вища

Досвід та проєкти

Працювала науковою співробітницею Інституту фізіології, рослин та генетики (1965—1996), Інституту ботаніки (1996—2002) НАНУ. Професоркою Національного університету "Києво-Могилянська академія" (2003-2015). Одночасно співорганізаторка ВАК України, де 1992—1996 — заступниця начальника управління медичних, біологічних, хімічних та сільського-господарських наук; експертної ради біологічних наук. Працювала головною редакторкою та заступницею головного редактора журналу "Фізіологія і біохімія культурних рослин" (місто Київ).

Працювала членкинею президій Українських та Європейських товариств фізіологів рослин; ради Тернопільського земляцтва у місті Києві.

Віра Троян провела 5 міжнародних конференцій "Жінка в науці та освіті: минуле, сучасність, майбутнє" (1999-2011 рр);

Дослідження гендерних відносин в науці (1993-2010 рр);

Публікації книги "Жінки - вчені Києва", календарів "Жіночі постаті в українській науці", участь в публікації книги "Українки в історії" та інші. Участь в організації Форуму української наукової діаспори, жовтень 2018 р.

Наукові інтереси — механізм поділу клітин, дія фітогормонів та біологічно активних речовин, фізіологія росту і розвитку рослин. Виявила явище періодичності функціонування геному в процесі індукції росту, що має значення для розробки технологій регуляції продуктивності рослин та біотехнологічних досліджень.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження