Троян Віра

Photo

Троян Віра

Біологія

  • Біологія, Гендер, Громадська діяльність, Освіта, наука
  • Київ

Інформація

Почесна голова громадської організації "Жінки в науці". Членкиня президій Українських та Європейських товариств фізіологів рослин; ради Тернопільського земляцтва у місті Києві.

Освіта

Докторка біологічних наук.

Наукові інтереси — механізм поділу клітин, дія фітогормонів та біологічно активних речовин, фізіологія росту і розвитку рослин. Виявила явище періодичності функціонування геному в процесі індукції росту, що має значення для розробки технологій регуляції продуктивності рослин та біотехнологічних досліджень.

Досвід та проекти

Працювала провідною науковою співробітницею Інституту фізіології, рослин та генетики (1965—1996), Інституту ботаніки (1996—2002) НАНУ. Професоркою Національного університету "Києво-Могилянська академія" (2003-2015). Одночасно співорганізаторка ВАК України, де 1992—1996 — заступниця начальника управління медичних, біологічних, хімічних та сільського-господарських наук; експертної ради біологічних наук. Наукова редакторка і заступник головного редактора журналу "Фізіологія і біохімія культурних рослин" (місто Київ).

Віра Троян провела 5 міжнародних конференцій "Жінка в науці та освіті: минуле, сучасність, майбутнє" (1999-2011 рр);

Дослідження гендерних відносин в науці (1993-2010 рр);

Публікації книги "Жінки - вчені Києва", календарів "Жіночі постаті в українській науці", участь в публікації книги "Українки в історії" та інші. Участь в організації Форуму української наукової діаспори, жовтень 2018 р.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: vira.troyan@gmail.com


Місцезнаходження