Томак Марія

Photo

Томак Марія

Правозахист, журналістика

  • Громадська діяльність, Журналістика, Права людини, Право, Юриспруденція
  • Київ

Інформація

Посада

Керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи у Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.

Освіта

Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (магістр журналістики)

Rule of Law for Development Program, School of Law, Loyola University Chicago (магістр юриспруденції).

Досвід та проєкти

Протягом 2007-2012 років працювала у щоденній суспільно-політичній газеті “День”. З 2013 року працювала в Центрі Громадянських Свобод.З листопада 2013 - постійна волонтерка ініціативи Євромайдан SOS, яка виникла у відповідь на брутальний розгін студентів на Майдані Незаледності у ніч проти 30 листопада, а згодом стала своєрідним активістським хабом.

З березня 2014 року була учасницею численних місій з моніторингу порушень прав людини в Криму та в Донецькій та Луганській областях, а  також документування випадків викрадень та тортур цивільних осіб. Під час подій березня 2014 року в Криму документувала вторгнення РФ до півострова та порушення прав людини, що з цим пов’язані. Співавторка кількох важливих звітів, зокрема, спільно з міжнародною організацією FIDH, а також авторка та співавторка журналістських розслідувань, присвячених порушенням прав людини в окупованому Криму.

Учасниця та організаторка численних адвокаційних заходів на міжнародному рівні, присвячених темі Криму.

Була координаторкою кампанії LetMyPeopleGo, мета якої - звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України в Росії та окупованому Криму. У рамках кампанії проводила інформаційну, адвокаційну роботу, а також роботу з пошуку свідчень та доказів невинуватості громадян України, що ув’язнені в Росії та окупованому Криму.

Співпрацювала із Українською Гельсінською спілкою з прав людини, програмою USAID Права людиин в дії в якості експертки з адвокації, а також із міжнародною правозахисною групою Global Rights Compliance.

Була координаторкою та є співзасновницею ГО "Медійна ініціатива за права людини".

У правозахисті спеціалізується на порушенні прав людини у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, санкціях та міжнародній адвокації.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження