Томак Марія

Photo

Томак Марія

Правозахист, журналістика

  • Громадська діяльність, Журналістика, Права людини, Право, Юриспруденція
  • Київ

Інформація

Посада:

Координаторка та співзасновниця ГО "Медійна ініціатива за права людини".

Освіта:

Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (магістр журналістики)

Rule of Law for Development Program, School of Law, Loyola University Chicago (магістр юриспруденції).

Досвід та проекти:

Протягом 2007-2012 років працювала у щоденній суспільно-політичній газеті “День”. З 2013 року працювала в Центрі Громадянських Свобод.З листопада 2013 - постійна волонтерка ініціативи Євромайдан SOS, яка виникла у відповідь на брутальний розгін студентів на Майдані Незаледності у ніч проти 30 листопада, а згодом стала своєрідним активістським хабом.

З березня 2014 року була учасницею численних місій з моніторингу порушень прав людини в Криму та в Донецькій та Луганській областях, а  також документування випадків викрадень та тортур цивільних осіб. Під час подій березня 2014 року в Криму документувала вторгнення РФ до півострова та порушення прав людини, що з цим пов’язані. Співавторка кількох важливих звітів, зокрема, спільно з міжнародною організацією FIDH, а також авторка та співавторка журналістських розслідувань, присвячених порушенням прав людини в окупованому Криму.

Учасниця та організаторка численних адвокаційних заходів на міжнародному рівні, присвячених темі Криму.

Була координаторкою кампанії LetMyPeopleGo, мета якої - звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України в Росії та окупованому Криму. У рамках кампанії проводила інформаційну, адвокаційну роботу, а також роботу з пошуку свідчень та доказів невинуватості громадян України, що ув’язнені в Росії та окупованому Криму.

Співпрацювала із Українською Гельсінською спілкою з прав людини, програмою USAID Права людиин в дії в якості експертки з адвокації, а також із міжнародною правозахисною групою Global Rights Compliance.

У правозахисті спеціалізується на порушенні прав людини у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, санкціях та міжнародній адвокації.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження