Суслова Ірина

Photo

Суслова Ірина

Політика, права жінок

  • Політика, Права жінок, Права людини
  • Київ

Інформація

Радниця голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин. 

Освіта

Університет Державної податкової служби України, спеціальність - економіка (2011). 

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, спеціальність - правознавство (2019). 

Досвід та проекти

Народна депутатка України восьмого скликання  (2014-2019). 

Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин (2014-2019). 

Помічниця-консультантка народного депутата України (2008). 

Директорка ТОВ “Редакція газети "Західне передмістя Києва"”. (2014) 

Співзасновниця громадської організації “Люстраційний комітет України”. 

Зареєструвала особисто та в співавторстві 195 законопроектів й постанову Верховній Раді 8-го скликання.

Ініціювала та домоглася ухвалення законопроекту 6109, що зрівнює права жінок та чоловіків в армії.

Стала ініціаторкою скасування дискримінаційного наказу Міністерства охорони здоров’я №256, який містив список 450 професій,  куди жінкам був вхід заборонений.

Спільно з однодумцями створила міжфракційне депутатське об’єднання "Жінки, мир, безпека", щоб посилити роль жінок в безпековому секторі та в миротворчих процесах.

Була організаторкою парламентських слухань щодо захисту прав жінок з вразливих соціальних груп. У них взяли участь 700 представників громадського сектору, міжнародних організацій, профільних міністерств та відомств, депутати різних рівнів. Напрацювано більше 80-ти рекомендацій до різних органів влади.

Домоглася скасування дискримінаційної норми наказу МОЗ №579. Діагноз «ВІЛ-інфікованість» виключений з Переліку медичних протипоказань для проведення лікування жіночої безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій.

Сприяла впровадженню в Україні так званої шведської моделі боротьби з сексуальною експлуатацією.

Виступила співорганізаторкою проведення масштабної міжнародної  конференції з дотримання прав ромських жінок в Україні.Неодноразово ініціювала міжвідомчі наради стосовно вирішення найнагальніших проблем громади. Працювала над розробкою нової ромської стратегії, яка має стати дієвим інструментом інтеграції ромів до українського суспільства.

Була учасницею депутатського міжфракційного об’єднання "Правозахисна коаліція" та задіяна в моніторингу місць несвободи. Особливо акцентувала увагу на наданні жінкам якісної медичної допомоги, підтримці відповідального батьківства адміністрацією, а також забезпечення психологічної підтримки працівницям пенітенціарних установ.

Взяла участь в діалозі України та Греції щодо повернення українців, які відбувають покарання за транзит нелегальних мігрантів. Спільно з дипломатами напрацювали першочергові заходи. Тримала постійний зв’язок з рідними в’язнів Греції.

Системно опікувалась долею політв’язня Валентина Вигівського, якого Росія незаконно засудила за «шпигунство» на 11 років.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: suslovairyna@gmail.com


Місцезнаходження