Стрельник Олена

Photo

Стрельник Олена

Соціологія, гендер

  • Гендер, Соціологія
  • Полтава

Інформація

Посада

Українська соціологиня, докторка соціологічних наук, авторка праць із соціології материнства, питань гендерної нерівності, сімейної та демографічної політики.

Освіта

У 1999 році закінчила факультет соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Навчалася в аспірантурі цього ж факультету.  У 2004 році отримала науковий ступінь кандидатки соціологічних наук. У 2014-2017 рр. навчалася в докторнатурі факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 2018 - докторка соціологічних наук.

Досвід та проєкти

Авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусії соціології» (2017), стипендіатка програми Ендрю Карнеґі (США), публіцистка — пише для ресурсів «Гендер в деталях»«Повага: кампанія проти сексизму в ЗМІ та політиці»«Українська правда. Життя»ЗМІСТ, Коло.News.

Викладала соціологічні дисципліни в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка, а також на магістерський програмі "Гендерні студії" Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З 2019 року працює в експертній  громадській організації "Бюро гендерних стратегій та бюджетування", де керує проєктом із просування гендерної рівності в рамках реформи децентралізації ініційованого Структурою ООН Жінки в Україні.

У березні 2020 року призначена радницею голови Полтавської  обласної державної адміністрації  з гендерних питань на громадських засадах.

Авторка більше 50 наукових статей із проблем гендерної нерівності, сімейної та демографічної політики, материнства в Україні. Співавторка двох колективних монографій (у т.ч. англійською мовою), учасниця наукових конференцій у Швеції, Німеччині, Австрії, США.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження