Інформація
Посада
Етнологиня, етнографиня, історикиня, керамологиня, музеологиня, краєзнавиця, майстриня з виготовлення української традиційної ляльки-мотанки, обрядової ляльки з тіста, колекціонерка українського глиняного посуду, тканинної ляльки, провідний популяризаторка традиційної культури Полтавщини, творів українського традиційного мистецтва та народного побуту, активна суспільно-громадська діячка.
Освіта
У 2002 році закінчила історичний факультет Полтавського державного педагогічного університету імені Володимира Короленка за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Історія та основи економіки".
2007 року закінчила аспірантуру Інституту народознавства НАН України за спеціальністю "Етнологія".
Досвід та проєкти
Працювала вчителькою історії та економіки в Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішному".
У 2006–2010 роках була депутатка Опішнянської селищної ради.
Авторка понад 200 публікацій з проблематики керамології, етнопедагогіки, гончарної освіти, народного мистецтва, традиційно-побутової культури українців.
Наукові інтереси: методологія історичних та антропологічних досліджень, історія й методологія етнологічних досліджень, бібліографія етнологічної науки, духовна та матеріальна культура українців; регіональні етнологічні студії, українське музеєзнавство.
Кураторка Міжнародного наукового керамологічного симпозіуму "Гончарне шкільництво на глобалізаційному роздоріжжі: нереалізовані можливості й перспективи розвитку" (7-11 липня 2008 р., Опішне), Міжнародного мистецького фестивалю-ярмарку "Гончарний Всесвіт в Україні–2009" (1-5 липня 2009 р., Опішне), модераторка угорсько-українського проєкту "ЕтноКоди пісенної Полтавщини 2014" спільно з Miklos Both (Hungary) (19-21 вересня 2014 року).
Авторка ідеї, ініціатор створення, фундаторка та організаторка Першого в Україні ЕтноЕкосадибки салону-студії "Лялина Світлиця", що функціонує з 2010 року в Опішні (Полтавщина).
Ініціаторка та організаторка Всеукраїнського кулінарного фестивалю-квесту "Борщик у глиняному горщику" у 2014-2016 роках на Полтавщині.
Здійснила керамологічні експедиції в Полтавщині (2002–2010, 2013-2014, 2015), Івано-Франківщині (2006), Черкащині (2002–2003), Київщині (2006), Сумщині (2015), Харківщині (2016).
Одна із засновниць громадської організації "Туристичне СЕЛО Полтавщини" (23 грудня 2013 р.). Голова громадської організації з жовтня 2015 року.
Уповноважена представниця Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні у Полтавській області (липень 2014 р.).
Авторка блогів, що постійно оновлюються, на якому висвітлено історію та особливості гончарства відомого центру народної культури України – Опішного, подано інформацію про опішнянських та інших майстрів, цікаві етнографічні матеріали стосовно традиційної культури українців, зокрема детально висвітлено давній весільний обряд Зіньківщини, українське лялькарство, традиції хлібопечення і народної кулінарії, а також про розвиток зеленого туризму в Опішні:
http://olenasunny.blogspot.com;
http://vesilja.blogspot.com/;
http://ljalinasvitlica.blogspot.com/;
http://starijxutir.blogspot.com/
http://opishniaturist.blogspot.com/
http://pozhivka.blogspot.com/
З 2008 року виготовляє тканинні ляльки-мотанки. Вони були презентовані на 4 персональних виставках у Опішні, Полтаві, Києві.
Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]