Сергацкова Катерина

Photo

Сергацкова Катерина

ЗМІ

  • Журналістика, Медіа, Права людини
  • Київ

Інформація

Посада

Журналістка, дослідниця та телеведуча. Засновниця медіа-проекту Zaborona.com.

Освіта

Навчалась у Волгоградському державному університеті.

Досвід та проєкти

Працювала у журналістиці з першого курсу університету; була журналісткою таких російських видань як "Московский комсомолец" та "Аргументы и факты". У 2о років стала головною редакторкою російського опозиційного суспільно-політичного видання "Хронометр", яку довелося закрити під тиском влади. Того ж року Катерина переїхала з Росії в Україну, спочатку до Криму, а потім у 2012 до Києва.

Писала для таких видань як "Українська правда", Insider, "Новое Время", "Фокус", ArtUkraine, української та російської версій журналу Esquire, російських видань Meduza.io, Snob.ru. У березні 2014 року Катерина запустила власний канал про події в Криму під назвою "Крим. Як є" на платформі Divan.TV. Під час війни на сході України 2014 року — одна з небагатьох українських журналістів, яким вдавалося висвітлювати події з обох боків конфлікту. З жовтня 2014 по червень 2017 була ведучою телевізійного проекту "Громадское на русском" на телеканалі "Громадське телебачення" (ініціатор проекту — Наталія Гуменюк).

Написала хронологію подій для двомовного видання про Євромайдан під назвою "#EUROMAIDAN — History In The Making" (2014, головний редактор — Гліб Гусєв). У березні 2015 року вийшла книга Катерини Сергацкової (у співавторстві з Артемом Чапаєм та Володимиром Максаковим) "Война на три буквы" (видавництво "Фоліо").

У квітні 2015 року набула громадянства України, отримавши паспорт з рук Президента України. Згідно із вимогами українського законодавства, Катерина відмовилася від російського громадянства.

Професійні відзнаки:

Репортажі Катерини Сергацкової входили в п'ятірку фіналістів професійного журналістського конкурсу "Честь професії" (2015, 2017 роки), 2018 року отримала премію "Честь професії" за серію репортажів "Майбутнє Донбасу", яка робилась командою Zaborona.com.

Отримала міжнародну премію Kurt Shork Award, яку дають за відвагу в журналістиці, за серію репортажів з окупованих територій Донбасу (2015).

Лауреат міжнародної премії FPA Thomson Foundation Young Journalism Award (2017) за серію розслідувань про ІДІЛовців з пострадянських територій.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження