Семерин Христина

Photo

Семерин Христина

Культурна аналітика, літературознавство

  • Аналітика дезінформації, Гендерні дослідження, Гендерна рівність, Журналістика, Культура, Культурна журналістика
  • Острог

Інформація

Посада

Дослідниця, журналістка й письменниця, гостьова дослідниця в Університеті Індіани в Блумінґтоні, редакторка-засновниця видання «Геопоетичні студії / Geopoetical Studies». Колумністка й авторка «Поваги». Співпрацює як аналітикиня з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Авторка більше сотні досліджень і публікацій із тем гендеру, прав жінок, пам’яті, літературознавства, єврейських студій, скульптури, геопоетики, аналізу культурних політик і дезінформації, а також кулінарного блогу.

Освіта

Закінчила з відзнакою Острозьку академію, вчилася в Гарвардському літньому інституті з україністики (2021) і програмі з культурної спадщини в Центральноєвропейському університеті (2022), стажувалася як журналістка на програмах Media Development Foundation (2021).

Досвід та проєкти

у 2022–2023 рр. працювала в Університеті Авґсбурґа (Німеччина). Запрошена дослідниця в Північно-Західному університеті (США) (2022), стипендіатка програми Think Visegrad Fellowship і запрошена експертка й дослідниця в Центрі східних студій (Польща) (2022), стипендіатка дослідницької програми з єврейських студій в Університеті Фордгема (США) (2022–2023), ґранту Інституту розвитку регіональної преси (2021), стипендії Президента України (2016) та ін. Була експерткою Українського інституту книги (2020–2022) та експерткою з культурних і креативних індустрій Українського культурного фонду (2021–2022), викладачкою літературознавства (2018–2019), працювала в журналістиці на фултаймі. Учасниця німецько-української Медіалабораторії пам’яті для репортерів (2022), резиденції для арткритиків від Канівського міжнародного скульптурного симпозіуму (2021) та інших.

Тексти виходили українською, англійською, російською, німецькою і литовською мовами. Мала публічні лекції та презентації в інституціях і університетах США, Польщі, Ізраїлю, Литви, Німеччини. Праці здобули 15 професійних нагород. З 2019 року членкиня Української асоціації юдаїки, з 2023 членкиня Асоціації славістичних, східноєвропейських і азійських досліджень (ASEEES) (США).

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження