Рудик Ганна

Photo

Рудик Ганна

Деколонізація музеїв

  • Інклюзія, Іслам, Культура, Мистецтво, Музей, Релігія
  • Берлін

Інформація

Посада

Заступниця генерального директора з освіти та комунікації Музею Ханенків, кураторка колекції мистецтва ісламу. Експертка з мистецтва ісламу, історії Музею Ханенків, сучасних музейних освітніх практик, музейної інклюзії.

Освіта

PhD (кандидатка філософських наук), "Історія та теорія мистецтва", магістр культурології Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Досвід та проєкти

З 2022 року працює над дослідженням деколоніальних диспозицій музеїв неєвропейського мистецтва у Німеччині, Польщі, Швейцарії при Інстиуті урбаністики і мистецьких студій Технічного університету Берліна.

Працює в Музеї Ханенків з 2002 року. Упродовж майже 20 років вивчає колекцію ісламського мистецтва музею. Кураторка чинної постійної експозиції мистецтва ісламу та 7 виставкових проєктів. Організаторка двох Всеукраїнських наукових семінарів з ісламського мистецтва. Дослідниця історії музею, зокрема, життя і діяльності його засновниці Варвари Ханенко. У 2005–2007 роках координувала українсько-нідерландські музейні проєкти за програмою "Матра-Музеї України". У 2011 році – ініціювала та реалізувала перше в Україні репрезентативне соціологічне дослідження музейних відвідувачів. З 2011 року - очолює освітній напрямок діяльності Музею Ханенків, розробниця / супервайзерка освітніх програм та послуг (стратегія і тактика екскурсії, освітні цикли для дітей та молоді, тематичні освітні заходи, музейні аудіогіди та путівники, музичні програми музею).

Розробниця інклюзивної стратегії музею, координаторка програм для людей з інвалідністю, бездомних людей, батьків у декреті. Керівниця проєкту розробки першого в Україні доступного музейного веб-сайту, авторка методички "Доступність музеїв для людей з порушеннями інтелекту: інклюзивна екскурсія", ведуча постійної програми "Музейхане: інклюзивні майстерні для родин", адресованої дітям з труднощами у розумінні та комунікації. Організаторка заходів з професіоналізації музейників у сучасних напрямках освіти та інклюзії (семінари, тренінги).

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження