Романюк Альона

Photo

Романюк Альона

Перевірка фактів

  • Інформаційна безпека, Інформація, Дезінформація, Журналістика, Пропаганда
  • Київ

Інформація

Посада

Головна редакторка проєктів "НотаЄНота" і "По той бік путінської брехні", викладачка КНУ імені Тараса Шевченка, НУ "Києво-Могилянська академія", куртаторка курсу "Медіа та інформація" у Змінотворцях. Медіаекспертка, фактчекерка.

Освіта

Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім.Т.Шевченка (Магістр).

Досвід та проєкти

Заснувала та була головною редакторкою проєкту "По той бік новин"(2018-2021). Програма була інформаційною кампанією Інституту розвитку регіональної преси та була спрямована на протидію дезінформації та інформаційним вкидам.

Заснувала та була координаторкою проєкту “По той бік пандемії” (2020-2021), в рамках якого об’єднала 6 редакцій та аналітиків з різних країн з метою спростування дезінформації про пандемію. 

Головна редакторка проєкту "По той бік путінської брехні" Авторка влогу "По той бік Інфи". 

Викладачка Інституту журналістики КНУ ім.Т.Шевченка (Курси "Основи медіавиробництва", "Медіавиробництво", "Кросмедійні стартапи", "Верифікація та фактчекінг").  

Організаторка антифейкових квізів та інтелектуальних ігор.

Співавторка матеріалів освітнього курсу з медіаграмотності "Very Verified" (EdEra). "Цифрова безпека" (Prometheus) та авторка онлайн-курсу "Качка-дезінформачка". Співавторка посібника для журналістів "Як писати про освітню та медичну реформи".  Координувала понад 60 всеукраїнських та регіональних проєктів. Організувала понад 100 заходів для журналістів (прес-конференції, прес-ланчі, зустрічі офф-рекорд, прес-тури), написала понад 6000 журналістських матеріалів. 

Понад 14 років працює у сфері журналістики та комунікаціях, з них 3 роки - в антикризових комунікаціях. Понад 5 років займається темою дезінформації.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження