Подоляк Ірина

Photo

Подоляк Ірина

Культура

  • Держ. управління, Культура, Політика
  • Київ

Інформація

Посада

Заступниця Міністра культури, молоді та спорту 2019-2020.

Освіта

Навчалася на філологічному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка — спеціальність "українська мова та література". Отримала диплом з відзнакою. Навчалася в аспірантурі цього ж університету.

Здобула кваліфікацію юриста на правничому факультеті Львівського національного університету.

Досвід та проєкти

Від 1984 року працювала вихователькою дитячого ясел-садка № 4 у м. Золочеві. Після закінчення аспірантури у Львові працювала у творчому об'єднанні "Центр Європи".

Очолювала інформаційний відділ Львівського міськвиконкому (1994-1998). Працювала менеджеркою "Незалежного культурологічного часопису "Ї" та координаторкою проектів USAID у Львові (1998-2002).

З 2002 по вересень 2012 р. очолювала відділ закордонної співпраці управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Львівської міської ради. З вересня 2012 — начальниця управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Політична діяльність:

27 листопада 2014 року — обрана народним депутатом України по виборчому округу № 116. У Верховній раді VIII скликання входить до фракції "Самопомочі".

Від 4 грудня 2014 — Перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

Впродовж 5-річної роботи в парламенті стала авторкою та ініціаторкою 35 законів, серед яких "Про забезпечення функціонування української мови як державної", "Про Український культурний фонд", "Про державну підтримку кінематографії в Україні".

Комітет виборців України назвав Ірину Подоляк серед трьох найпродуктивніших депутатів парламенту в 2017 році.

У 2019 році Ірина Подоляк увійшла до числа 25 народних депутатів з найвищими показниками доброчесності за результатами дослідження руху "Чесно".

Додаткова інформація:

Стаття у Вікіпедії

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження