Пчолкіна Уляна

Photo

Пчолкіна Уляна

Інклюзія

  • Інклюзія, Громадська діяльність, Спорт
  • Київ

Інформація

Посада

Громадська діячка, активістка у сфері прав людей з інвалідністю, членкиня правління ГО «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації», телеведуча, координаторка напрямку інклюзії медіакомпанії StarLightMedia, консультантка з питань безбар'єрності центру реабілітації Superhumans, консультантка та тренерка з питань інклюзії, чемпіонка світу з паракарате.

Освіта

Магістр з фізичної реабілітації, викладачка ВНЗ - ВМУРЛ "Україна" (2015 рік). Наразі є аспіранткою Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософії.

Досвід та проєкти

Користується колісним кріслом з 2005 року, після травми спинного мозку внаслідок ДТП. Громадську діяльність розпочала після проходження табору активної реабілітації у 2007 році. 

 З 2007 року - членкиня правління, організаторка таборів, інструкторка у Всеукраїнському об’єднанні осіб з інвалідністю "Група активної реабілітації". Залучена спеціалістка Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, молоді та дітей (2008-2014). З 2014 року членкиня комітету Української федерації карате, "Інваспорт". Директорка Міжнародного благодійного фонду "Волонтерське об’єднання "Крила" (2014 – 2020). З 2015-2017 працювала ведучою новин у ТОВ "Новини 24 години". З 2015 року голова правління Правозахисної організації "Права людини".  Секретарка комітету "Інваспорт", Громадська рада при Міністерстві молоді і спорту України(2015-2017).  Виконавча директорка Всеукраїнської благодійної організації "Благодійний фонд Порошенка"(лютий 2018 – серпень 2018).

Брала участь у проєктах: "Від волонтера до професіонала", за підтримки USAID; "Метро для всіх", за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); "Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації" - за підтримки UCP Wheels for Humanity(США), Національна Асамблея людей з інвалідністю України, USAID; "Здоров'я жінок України", "Репродуктивне здоров'я жінок з інвалідністю" за підтримки НАІУ, USAID; "Лабораторія трудової інклюзії".

Центр зайнятості вільних людей. "ДивисьКіноТвориДобро" разом з Visa, Multiplex та ЮНІСЕФ; "Праволюдяність: Mediafest", організатори фестивалю – Центр інформації про права людини, Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка та Програма розвитку ООН в Україні. Телеканал "Надія".

У квітні 2018 року була ведучою проєкту "Медреформа - реалії". У 2019 році була авторкою і менеджеркою проєкту Школа активної реабілітації для жінок з інвалідністю "Я зможу!" за підтримки БО "Фонд Олени Пінчук» та Фундація Сoca-cola. Цього ж року працювала над проєктом "Підтримка та адвокація військових ветеранів" за сприяння International Visitor Leadership Program (IVLP)(United States) та MonitorIN "Партисипативний інструмент моніторингу доступності закладів культури" за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) - медіа і комунікації.

Авторка та менеджерка проєкту Fashion Inclusia, ГО "Група активної  реабілітації", спільно з Ukrainian Fashion Week (2019 рік і дотепер). Онлайн-курс активної реабілітації "Я ЗМОЖУ!". PR-менеджерка проєкту"ІнваФішки - від дому до культури" (2020 рік), ГО "Група активної реабілітації", за підтримки Українського культурного фонду.

Пчолкіна реалізовує в Україні просвітницькі проєкти про права людей, допомагає людям з інвалідністю, є союзницею ЛГБТІК спільноти. Основний час присвячує роботі в ГАР, де працює з особами з травмами спинного мозку та освітніми заходами щодо D&I. Окрім громадської діяльності, Уляна професійно займалася спортом та здобувала нагороди на майданчиках світового рівня, працювала телеведучою.

Окрім нагород у соціальній сфері , відзначено почесними нагрудними знаками Головнокомандувача Збройних Сил України, В. Залужного, у 17.01.2022 та 10.01.2023, “За заслуги перед Збройними Силами України”.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження