Веснянка Ольга

Photo

Веснянка Ольга

Правозахисна діяльність, гендерна журналістика

  • Гендер, Журналістика, Права людини
  • Київ

Інформація

Журналістка, правозахисниця, тренерка.

Освіта:

Навчалась в Українській школі політичних студій, закінчила курси «Digital Future Journalism» Києво-Могилянської школи журналістики.

Проходила школу для організаторів шкіл з прав людини (УГСПЛ, Норвезький гельсінський комітет).

Навчалася на курсах від Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ для тренерів з теми "Злочини на ґрунті ненависті".

Досвід та проекти:

Є учасницею Ромської правозахисної групи, співзасновницею Кампанії проти сексизму в українській політиці і ЗМІ Повага, Коаліції з протидії дискримінації. Як журналістка працює на радіо Hayat та Ромське радіо Chiriklo

У медіа працює з 1998 року, зокрема, на ТРК "Ера", 5 канал, радіо Свобода, Deutsche Welle, Insider, Громадське радіо. Матеріали на теми протидії сексизму, рівних прав здобували визнання на різних журналістських конкурсах, зокрема, "Честь професії", European Media Neighbourhood Awards.

Авторка критичних матеріалів із проблематики сексизму в українській політиці та суспільстві (наприклад, про сексистські заяви Януковича у Давосі (зима 2011 року), тренера «Шахтара» Мірча Луческу  (влітку 2011 року) тощо), як і тем прав людини.

Кілька років проводила покази документальних фільмів на соціальні теми, зокрема, з тематики домашнього насильства, гендерної рівності, жіночого активізму.

Одна з ініціаторок фестивалю "Білоруська весна" в Україні; співініціаторка (разом з Олександрою Бінерт)  "Українського кіноклубу у Берліні".

Координувала власний проект Київський медіа-кіноклуб, раніше вела кіноклуб на Андріївському узвозі. Співпрацює з провідними жіночими організаціями України: "Жіночий консорціум України", "Український жіночий Фонд», ромський жіночий фонд "Чіріклі".  На Євромайдані була учасницею "Жіночої сотні ім. Ольги Кобилянської".

Є активісткою "Поваги. Кампанії проти сексизму в українській політиці та ЗМІ", експерткою Коаліції з протидії дискримінації в Україні, тренеркою курсу "Толерантність і недискримінація в роботі поліції", членкинею наглядової ради ВБО "Точка опори".

Окрім того, Ольга Веснянка – гостьова лекторка онлайн курсу "Жінки і чоловіки: гендер для всіх" на платформі Prometheus.

Жила і працювала у Запоріжжі, Києві, Одесі, Штутгарті.

Матеріали про Ольгу Веснянку:

Правозахисниця і журналістка Ольга Веснянка: "Гасло ‘права жінок – права людини’ саме про видимість жінок"

Чому не розслідують злочини проти ромів? Інтерв’ю з Ольгою Веснянкою

"Не по суті, а по статі": 6 тез про гендерно чутливу журналістику

 

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження