Матвійчук Олександра

Photo

Матвійчук Олександра

Правозахист

  • Громадська діяльність, Міжнародні права, Права людини, Юриспруденція
  • Київ

Інформація

Посада

Правозахисниця, голова організації “Центр громадянських свобод” та координаторка громадської ініціативи “Євромайдан SOS”.

Освіта

Навчалася у Київському гуманітарному ліцеї. Закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Навчалася у Стенфордському університеті (США).

Досвід та проекти

У 2007 році очолила новоутворену громадську організацію “Центр громадянських свобод”, діяльність якої спрямована на підтримку демократичного розвитку та дотримання прав людини в Україні та країнах пострадянського простору. Організація займалася моніторингом політичних переслідувань в Україні за часів президенства Віктора Януковича, а згодом і в Білорусі та Росії.

Ініціаторка кампаній #LetMyPeopleGo та #SaveOlegSentsov для звільнення українських політв’язнів.

В 2015-му році виступала на засіданні комітету ООН, на якому Росія звітувала про виконання Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. Тоді українські правозахисники оприлюднили альтернативний звіт та надали факти порушення прав і свобод жінок Росією в Криму та окупованому Донбасі. У березні 2017-го брала участь у засіданні комітету з прав людини Європарламенту. Там українські правозахисники вперше від імені України озвучили вимогу ввести санкції проти Росії саме за порушення прав людини.

У 2017 році отримала нагороду від Посольства Сполучених штатів Америки в Україні "Відважна жінка". На початку 2016-го стала першою в світі, хто отримав щойно засновану премію від низки делегацій ОБСЄ "Democracy Defender Award" – за винятковий внесок в просуванні демократії і захисті прав людини. Перша жінка-випускниця Ukrainian Emerging Leaders Program, Stanford, CDDRL (2017).

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: avalaina@gmail.com


Місцезнаходження