Марценюк Тамара

Photo

Марценюк Тамара

Соціологія, гендер

  • Гендер, Соціологія
  • Київська область

Інформація

Соціологиня. Наукові інтереси: соціальна структура суспільства, ґендерні відносини та ґендерна політика в Україні та Швеції; ґендерні дослідження в соціології, соціальна нерівність та соціальні проблеми; жіночий, чоловічий та ЛГБТ рухи; розмаїття (diversity)

Освіта:

Кандидатка соціологічних наук; Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), Аспірантська програма «Соціальні структури і соціальні відносини», дисертація «Інституційні засади регулювання ґендерних відносин» (2004 – 2007).

Частина PhD дослідження, стипендія Шведського інституту за програмою Вісбі, кафедра етнології, Ґетеборзький університет, Швеція (2006 – 2007). Дистанційне навчання «Міжкультурна комунікація» (30 ECTS), Готланд університет, Вісбі, Швеція (2005 – 2006). Дистанційна програма з ґендерних студій, Харківський центр ґендерних досліджень, Україна (2005). IX Міжнародна літня школа з ґендерних студій «По той бік фантазматичного дзеркала: діалог Схід-Захід у сучасних ґендерних дослідженнях», Форос, Україна (2005). НаУКМА, Магістерська програма із соціології, магістриня соціології (2002-2004). НаУКМА, Факультет соціальних наук і соціальних технологій, кафедра соціології, бакалавриня соціології;

Академічні нагороди: Стипендія ім. М. Шаповала (2001-2002 академічний рік) (1998-2002)

Дослідницька програма ім. Фулбрайта (Fulbright Scholar Program), Колумбійський університет, Інститут Гаррімана, Нью-Йорк (США), дослідницький проект «Жіночий активізм у часи війни: від Євромайдану до війни на Донбасі» (2017-2018). Програма ім. Карнегі для дослідників стосовно публікацій (Carnegie Scholar Publication Program), Тбілісі (Грузія) (2015). Гостьова дослідниця ім. Петра Яцика, Центр європейських, російських і євразійських студій Торонто університету (Канада) (січень 2015). Гостьова дослідниця Програми Еразмус Мундус із Російських, центрально і східноєвропейських студій, Глазго університет (Шотландія) (жовтень 2013). Програма відвідин Європейського Союзу, тема візиту «Гендерна рівність і жінки на рівні прийняття рішень», Брюсель (Бельгія) (3-7 вресня 2012). Постдокторська дослідницька стипендія ім. Чопівського, Центр російських, східноєвропейських і євразійських студій, Стенфордський університет (США) (2012). Наукові профілі: на https://scholar.google.com.ua; https://ukma.academia.edu/TamaraMartsenyuk

Досвід та проекти:

З 2015 року і дотепер: доцентка кафедри соціології НаУКМА, Курси бакалаврського рівня (6): «Вступ до ґендерних студій», «Фемінізм як соціальна теорія і суспільний рух», «Ґендер і політика», «Маскулінність і чоловічі студії», «Ґендер і економіка», «Технологія написання навчально-наукових робіт» (І і ІІ). Курси магістерського рівня (2): «Ґендерні відносини в Україні: соціологічний аналіз», «Ґендер і міський простір». Англомовний курс для міжнародних студентів «Соціальні проблеми в Україні». Курси, які раніше читалися (3): «Соціологія сексуальності», «Соціологічний аналіз форм девіантної поведінки», «Соціальні проблеми в Україні і світі». Керування дипломами бакалаврського і магістерського рівнів, докторантами.

З 2015 року і дотепер: Гендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ). Розробка та впровадження організаційної політики гендерної рівності та недискримінації. Спеціальний проект «Правозахисниці, які змінюють Україну»

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: tarakuta@gmail.com


Місцезнаходження