Линів Оксана

Photo

Линів Оксана

Диригентське мистецтво

  • Культура, Музика
  • Львів

Інформація

Головна диригентка Опери Граца та філармонійного оркестру Граца.

Освіта:

Навчалася у Дрогобицькому музучилищі імені Василя Барвінського, однак після першого курсу перевелася до Львова і у 1996 році закінчувала вже Львівське музучилище імені Станіслава Людкевича, де навчалася грі на сопілці. Пізніше, з 1996 по 2003 рік, навчалася в Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі Богдана Дашака, головного диригента Львівської опери. Вже під час її навчання в академії Богдан Дашак зробив її своєю асистенткою.

Досвід та проекти:

У 2004 році взяла участь у першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамбергській філармонії. Здобула третє місце. Після цього у 2005 році стала асистенткою диригента Джонатана Нота при Бамбергській філармонії і навчалася в аспірантурі у Вищій школі музики "Карл Марія фон Вебера" у Дрездені.

У 2005 році Оксана Линів приїхала до Дрездена, де навчалася в аспірантурі у Вищій школі музики імені Карла Марії фон Вебера (отримала післядипломну освіту) і з 2007 року відвідує майстер-класи у Еккегарда Клемма.

Стала стипендіаткою Німецької академічної служби обмінів (DAAD), Ґете-Інституту та фонду Оскара і Віри Ріттер. З 2007 до 2009 року її підтримував "Форум диригентів" асоціації німецьких музикантів. З того часу вона відвідувала майстер-класи таких відомих постатей, як: Гартмут Генхен (Hartmut Haenchen), Курт Мазур, Георг Фріче та Роланд Зайфарт.

Керувала звукозаписами для баварського радіо з баварськими симфонічними музикантами і в 2007 році 97-робочою фазою місцевого молодіжного оркестру.

Диригувала концерти і опери в Україні, Німеччині, Франції, Румунії, Естонії та Швейцарії.

З 2008 по 2013 роки працювала диригенткою в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Диригувала такі твори, як "Богема", "Сільська честь", "Ріголетто" та "Мадам Баттерфляй" в Одеському національному театрі опери і балету. Здійснила постановки опер Руджеро Леонкавалло "Паяци", Дмитра Бортнянського "Алкід", балетів на музику Густава Малера та Йоганна Штрауса "Таємниця Вiденського лiсу" та Людвіґа Мінкуса "Дон Кіхот".

З 2013-2014 років працює музичною асистенткою генерального музичного директора Кирила Петренка та диригента у Баварській державній опері, де вона диригувала в операх "Граф Орі", "Милосердя Тита", і під час прем'єри опери "Настінні годинники". У 2015 році Оксану Линів визнали найкращою диригенткою Баварської державної опери у номінації "Класична музика".

У лютому 2017 року Оксана була обрана наступницею Дірка Кафтана. А з сезону 2017—2018 - головною диригенткою Опери Граца та філармонійного оркестру Граца.

Матеріали про Оксану Линів:

Біографічна стаття з Вікіпедії

Українська мрія. Як диригент Оксана Линів підкорила Європу

Оксана Линів: українка на чолі кращих оркестрів Європи

Оксана Линів: "Якщо ти опановуєш професійні критерії на високому рівні, то диригування не залежить від статі"

 

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: oksanalyniv@gmail.com


Місцезнаходження