Кобиляцька Вікторія

Photo

Кобиляцька Вікторія

Гендерночутлива журналістика

  • Гендер, Гендерна рівність, Комунікації, Права жінок
  • Київ

Інформація

Посада

Головна редакторка сайтів “Повага” та “Жінки — це 50% успіху України, гендерна експертка, менторка, тренерка з чутливої журналістики, феміністка.

Освіта

Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Досвід та проєкти

У журналістиці понад 20 років. Із квітня 2021 року — головна редакторка сайту кампанії проти сексизму в медіа та політиці “Повага”. 

Тренерка онлайн-школи ”Політика + медіа” і Вишколів із гендерночутливої журналістики та комунікацій (2020-2021, за підтримки ІРРП). Менторка на курсі з чутливої журналістики від Олександри Горчинської (2023, за підтримки Media Development Foundation). Авторка проєкту Музею жіночої та гендерної історії (есей “Усі стадії неприйняття війни” (2022).

Проводить тренінги та вебінари (тематика: гендерночутлива журналістика, сторітелінг, налагодження ефективної комунікації з медіа, права жінок, протидія гендернозумовленому насильству). Долучається до проєктів та кампаній низки громадських організацій (Інститут розвитку регіональної преси, Платформа прав людини, Волинський пресклуб, Жінки в медіа, Media Development Foundation, Центр прав людини Zmina та ін.)

2019 року стала авторкою, а згодом — заступницею головної редакторки видання “Жінки — це 50% успіху України”. Також була редакторкою платформи “Доступ до правди”. Авторка серії інтерв’ю з політикинями та громадськими активістками, які потерпали від гендернозумовленого насилля і цькування (у межах кампанії #НеЦінаПолітики/#NotTheCost, організованої Національним Демократичним Інститутом). Також долучилася як авторка до кампанії “Почути одне одного”

Із 2013 до 2018 року – випускова редакторка стрічки новин видання Тиждень.ua.  

2014 року як фрілансерка почала співпрацювати з сайтом кампанії проти сексизму в медіа та політиці “Повага”. 

У 2011-2013 роках у межах проєкту Харківської правозахисної групи підготувала низку журналістських розслідувань (зокрема й про те, чому в окремих регіонах України раптом зросла кількість посадовців із інвалідністю, які йшли на пенсію). Через резонанс комунальний заклад «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи», який видає довідки про інвалідність, подав на журналістку до суду, звинувативши її в наклепі. Вікторії вдалося виграти справу завдяки юридичній підтримці Інституту розвитку регіональної преси. 

Із 2008 до 2013 року жила в Черкасах і працювала на фрілансі. Була регіональною кореспонденткою газети “День” у Черкаській області.

У 2000-2007 роках навчалася в Інституті журналістики й була кореспонденткою в дитячих газетах “Перемена” та “Зірка”. Також працювала ведучою радіожурналу “Старшокласник” на Українському радіо. 

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження