Кісь Оксана

Photo

Кісь Оксана

Історія, усна історія

  • Історія, Гендер, Освіта, наука
  • Львів

Інформація

Президентка Української Асоціації дослідниць Жіночої історії, співзасновниця Української асоціації усної історії.

Освіта:

Докторка історичних наук, старша наукова співробітниця,старша наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України.

Досвід і практика:

З 1994 року досліджує жіночу та гендерну проблематику в межах української історії та історичної етнології; сучасні наукові зацікавлення зосереджені в ділянці усної жіночої історії та повсякденного життя українських жінок в надзвичайних історичних обставинах. Авторка книги "Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст. "Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст."(Львів, 2008).

Результати своїх студій оприлюднила також у численних публікаціях та доповідях на наукових форумах в Україні, США, Канаді, Франції, Німеччині, Великобританії, Нідерландах, Швеції, Угорщині, Литві, Польщі, Грузії, Болгарії, Білорусії та Росії.

Здобула дослідницькі стипендії Програми Фулбрайта (2003, 2011) та ім. Шклярів (2007), завдяки чому пройшла наукове стажування на факультеті Жіночих та гендерних Студій Університету Ратгерс (США), в Українському Дослідному Інституті Гарвардського Університету (США) та в Інституті Гаррімана Колумбійського Університету (США). Як стипендіатка Освітнього Фонду ім. Петра Яцика викладала курс "Жінки в постсоціалістичних трансформаціях в Україні, Росії і Польщі" в Колумбійському Університеті (2010, 2012). Була запрошеною редакторкою тематичних чисел "Гендерні студії" (№17, 2000) та "Фемінність і маскулінність" (№ 27, 2003) Незалежного культурологічного часопису "Ї"; співредакторка антології "Гендерний підхід: історія, культура, суспільство" (Львів: Класика, 2003) та збірника "Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства" (Київ, 2015). Членкиня редакційної колегії міжнародного щорічника жіночої історії "Aspasia".

Розробила та викладає авторські курси з усної історії, гендерних студій, жіночої історії та феміністської антропології в Українському Католицькому Університеті.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: kis@ucu.edu.ua


Місцезнаходження