Інформація
Посада
Президентка Української Асоціації дослідниць Жіночої історії, співзасновниця Української асоціації усної історії. Докторка історичних наук, старша наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України.
Освіта
У 1987—1992 роках навчалася на історичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, який завершила з відзнакою. У 1994 році здобула другу вищу освіту з психології В Інституті підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів ЛНУ ім. Франка. У 2002 році захистила кандидатську дисертаційну роботу «Жінка в українській селянській сім'ї другої половини XIX — початку XX століття: гендерні аспекти» за спеціальністю «етнологія».
Досвід та проєкти
З 1994 року досліджує жіночу та гендерну проблематику в межах української історії та історичної етнології.
Обрана до Наукової ради Національного фонду досліджень України. Авторка численних наукових публікацій у вітчизняних та міжнародних наукових видання. Її нинішнє дослідження зосереджене на вивченні повсякденного життя жінок в надзвичайних історичних обставинах у радянській Україні в середині ХХ ст.
Авторка книги "Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст. "Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.".
Результати своїх студій оприлюднила також у численних публікаціях та доповідях на наукових форумах в Україні, США, Канаді, Франції, Німеччині, Великобританії, Нідерландах, Швеції, Угорщині, Литві, Польщі, Грузії, Болгарії, Білорусії та Росії.
Здобула дослідницькі стипендії Програми Фулбрайта (2003, 2011) та ім. Шклярів (2007), завдяки чому пройшла наукове стажування на факультеті Жіночих та гендерних Студій Університету Ратгерс (США), в Українському Дослідному Інституті Гарвардського Університету (США) та в Інституті Гаррімана Колумбійського Університету (США). Як стипендіатка Освітнього Фонду ім. Петра Яцика викладала курс "Жінки в постсоціалістичних трансформаціях в Україні, Росії і Польщі" в Колумбійському Університеті (2010, 2012). Була запрошеною редакторкою тематичних чисел "Гендерні студії" (№17, 2000) та "Фемінність і маскулінність" (№ 27, 2003) Незалежного культурологічного часопису "Ї"; співредакторка антології "Гендерний підхід: історія, культура, суспільство" та збірника "Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства". Членкиня редакційної колегії міжнародного щорічника жіночої історії "Aspasia".
Розробила та викладає авторські курси з усної історії, гендерних студій, жіночої історії та феміністської антропології в Українському Католицькому Університеті.
Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]