Ігнатенко Ірина

Photo

Ігнатенко Ірина

Етнографія

  • Історія, Етнографія, Освіта, наука
  • Київ

Інформація

Посада

Кандидатка історичних наук, доцентка історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Освіта

У Київському університеті безперервно з 1997 р.: студентка (1997-2002 рр.), аспірантка (2002-2005 рр.), асистентка (2005-2011 рр.), доцент (з 2011-до нині) історичного факультету.

Кандидат історичних наук. Тема дисертації (захищена під дівочим прізвищем Колодюк): "Народна медицина у традиційній культурі українців Полісся (остання чверть ХХ – початок ХХІ століття)" (2005 р.).

Досвід та проєкти

Є дослідницею традиційної народної культури українців, авторкою багатьох науково-популярних книг, серед яких: "Шлюбно-сімейні стосунки у традиційній культурі українців" (2017), "Жіноче тіло у традиційній культурі українців (2013; 2-е вид. 2014;3-те вид. , 2016); "Чоловіче тіло у традиційній культурі українців: науково-популярне видання" ( 2016); "Етнологія для народу: звичаї, обряди, вірування, свята українців: науково-популярне видання" ( 2016); "Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність (на польових етнографічних матеріалах". (2013,2-е вид.2015).

Приймала участь в американському проєкті в статусі експертної консультантки в ділянці народної медицини (2010). Отримала Гранти від Інституту славістики Польської Академії Наук (2016), Інституту європейської пам'яті та солідарності (2015), Фонду імені Гайнріха Бьолля (2014). У 2017 році, на запрошення української діаспори в КНР, відвідала м. Шанхай з презентаціями книг. У 2018-2019 рр стажувалася у Швеції, в університеті м. Лінчепінг.

Членкиня Української Асоціації дослідників жіночої історії, української Асоціації усної історії та національної Спілки краєзнавців України. Відзначена Спілкою диплом-подякою за вагомий науковий вклад у вивчення регіональної культури України.

Учасниця міжнародних проєктів та здобувачка грантів.

З 2003 учасниця багаточисельних історико-етнографічної експедиціїй. Серед них організованої Держаним науковим центром захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (2003-2006; 20011 рр. ); Центром народної культури "Музей Івана Гончара" (2014 р.)Керівниця етнографічних експедицій студентів історичного факультету до сіл Канівського р-ну Черкаської обл., (2007) та  сіл Бахчисарайсього р-ну АР Крим (2012 р) та ін.

Розробила та викладає спецкурси для студентів історичного факультету: "Вступ до спеціальності етнологія", "Традиційна обрядово-магічна культура українців", "Народна релігійність", "Методи та методологія в сучасній етнологічній науці", "Повсякдення та міфологія сучасності", "Народна культура українців: традиції та сучасність"

Займається активною громадською, просвітницькою та популяризаторською діяльністю. Співорганізаторка фестивалів "Мистецьке коло" та "Історичне коло: історики та видавці – разом!".

Учасниця багатьох теле- та радіоефірів, фестивалів, форумів та інших заходів, присвячених висвітленням традицій українців.

Авторка та ведуча подкасту "Як ми кохалися", перший сезон якого у 2021 році здобув аудіо премію "Слушно" в номінації "Найкращий авторський подкаст". Нині готує, разом з Дмитром Пальчиковим, до виходу другий сезон, що вийде на платформі радіо The Ukrainians. Також дослідниця працює над книжкою "Як ми кохалися", за мотивами однойменного подкасту, що має вийти друком у видавництві "Віхола". В цій праці читачі дізнаються про сексуальну культуру наших предків, які жили понад 200 років тому.

Є авторкою близько 100 наукових, науково-популярних, навчально- методичних праць, публікацій з актуальних проблем української етнології.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження