Гавришко Марта

Photo

Гавришко Марта

Жіноча історія

  • Історія, Гендер, Освіта, наука
  • Львів

Інформація

З 2009 - молодша наукова співробітниця Інституту українознавства імені Івана Крип'якевича НАНУ, відділ новітньої історії. Членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії, Association for Women in Slavic Studies (AWSS), Міжнародної асоціації гуманітаріїв. 

Освіта:

Кандидатка історичних наук, Львівський національний університет імені Івана Франка (2010).

Проходила стажування у Жешувському університеті (2008), Німецькому історичному інституті у Варшаві (2009), Гамбурзькому інституті соціальних досліджень (2015), Гамбурзькій фундації для розвитку науки і культури (2018), Університеті Монаша (2018).

Досвід та проекти:

У 2016-2017 навчальному році в рамках лекторію Союзу українок Америки читала спецкурс  "Жінки і війна: специфіка досвіду та його репрезентації" в Українському католицькому університеті (Львів).

Працює над двома дослідницькими проектами: "Жінки і українське націоналістичне підпілля: акторки, жертви, виконавиці насильства" і "Heroines or Helpers in a Conflict Zone: Gender, Military and War in Donbas". Брала участь в усноісторичному проекті  "Українські жінки у війні на Сході України. 2014-2016".

Авторка книги "Долаючи тишу: жіночі історії війни" (Харків: КСД, 2018), співавторка двох книг, авторка більше 20 наукових і більше 40 науково-популярних статей. Результати своїх досліджень презентувала на наукових форумах в Україні, Великій Британії, Австралії, США, Канаді, Швеції, Німеччині, Швейцарії, Польщі, Литві, Греції.

Наукові інтереси: гендер і війна, сексуальне насильство під час війни, гендер і мілітаризм, жіночий досвід українського націоналістичного підпілля, жінки і Голокост, жінки у війні на Донбасі.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: havryshko@gmail.com


Місцезнаходження