Чермошенцева Наталя

Photo

Чермошенцева Наталя

Інтеграція ґендерної рівності

  • Гендерна політика, Гендерна рівність, Громадянське суспільство, Права жінок
  • Київ

Інформація

Посада

Національна консультантка з ґендерної рівності та реформ МФО "Рівні можливості" Верховної Ради України 9 скликання, за підтримки ООН Жінки.

Освіта

Закінчила Херсонський державний університет,  кандидатка історичних наук.

Досвід та проєкти

Сертифікована тренерка Програми ООН рівних прав та можливостей жінок в Україні (2010-2011 р.). Як національна консультантка у сфері ґендерної рівності та реформ співпрацювала з Урядом (2018-2019 рр).

Має досвід проведення тренінгів з 2009 р. Основні теми: аналіз потреб різних груп жінок та чоловіків; ґендерна рівність та протидія дискримінації, ґендерна політика організацій громадянського суспільства та кампаній; впровадження комплексного ґендерного підходу, форми участі громадян у процесах прийняття рішень, дизайн та менеджмент соціальних проєктів.

Провела 5 шкіл з підготовки тренерів та тренерок. Авторка та співавторка 5 онлайн курсів з гендерної тематики.

Досвід оцінки організаційної спроможності з 2009 р. Зокрема, проводила зовнішню оцінку громадських організацій за методикою ПРООН, оцінку спроможностей центральних органів виконавчої влади, обласних адміністрацій та територіальних громад. 

Консультаційний та експертний супровід організацій громадянського суспільства (далі - ОГС) (тематики: допомога у підготовці планів організаційного розвитку, підготовка стратегічних планів та фасилітація сесій із стратегічного планування, навчання різним інструментам для розвитку потенціалу, включення ґендерного компоненту в роботу ОГС тощо).

Організувала успішне проведення 10 досліджень з використанням різних кількісних та якісних методів, зокрема дослідження з ґендерної тематики та розвитку громадянського суспільства.

Працювала як запрошена експертка для українських та польських неурядових організацій для здійснення оцінки в різних сферах: організаційна спроможність ОГС, проектні пропозиції, заходи ОГС, оцінка звітів тощо (оцінено більше 350 проєктів).

Експертна підтримка Центральних органів виконавчої влади щодо інтеграції ґендерного підходу у реформи (ґендерний аналіз існуючої політики, структур, інститутів та механізмів, надання рекомендацій, моніторинг виконання).

Надавала коментарі та рекомендації щодо інтеграції ґендерної складової до Пріоритетних планів Уряду на 2018, 2019 роки, до Державної соціальної програми рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (до 2021 року), Стратегій міністерств, цільових програм обласних державних адміністрацій та територіальних громад тощо.

Брала участь у розробці нормативно-правових актів, які регулюють інтеграцію гендерного підходу на рівні виконавчої влади та законопроєктів, спрямованих на подолання ґендерної нерівності та протидії дискримінації.

Авторка публікацій та аналітичних звітів з питань досягнення ґендерної рівності та розвитку громадянського суспільства в Україні.

 Протягом 9 років очолювала та брала участь у соціальних проєктах, пов’язаних з правами людини, участю громадян у процесах прийняття рішень та підвищення інституційної спроможності громадських організацій та ініціативних груп.

Членкиня ГО "Громадський центр "Нова генерація"Facebook (м. Херсон)

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження