Бабінець Анна

Photo

Бабінець Анна

Розслідувальна журналістика

  • Журналістика, Медіа, Розслідувальна журналістика
  • Київ

Інформація

Посада

Головна редакторка, керівниця агенції журналістських розслідувань "Слідство.Інфо", регіональна редакторка мережі розслідувачів Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).

Освіта

Навчалась у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Досвід та проєкти

У розслідувальній журналістиці з 2009 року.

Працювала у виданні "Український тиждень", у програмі "Знак Оклику" на каналі ТВі, на "Громадському телебаченні". Публікувалась у таких виданнях: "Українська правда", "Kyiv Post", "LB.ua", "Український тиждень", "Дзеркало тижня".

У 2012 році Анна Бабінець разом із Дмитром Гнапом створили агенцію журналістських розслідувань Слідство.Інфо.

У лютому 2014 року разом з іншими українськими журналістами започаткувала ініціативу YanukovychLeaks. У рамках цього проєкту було врятовано понад 25 тисяч документів, які стосувалися оточення екс-президента України Віктора Януковича та функціонування резиденції "Межигір'я", де він мешкав. 

У рамках проєкту YanukovychLeaks Анна Бабінець опублікувала низку журналістських розслідувань про соратника Віктора Януковича Сергія Курченка. Також під авторством Анни Бабінець випущено документальний фільм "Ньюзрум Межигір'я: Історія YanukovychLeaks".

З 2015 року Анна Бабінець є регіональним редактором Проєкту розслідування корупції та організованої злочинності (англ. Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP).

Співавторка розслідувального фільму "Вбивство Павла. Розслідування загибелі журналіста Шеремета", презентація якого відбулася у травні 2017 року.

З червня 2018 року очолює розслідувальну команду "Слідство.Інфо".

Вперше серед українських журналістів, разом з колегою Владом Лавровим, отримала Пулітцерівську премію у номінації "Роз’яснювальна журналістика" за проєкту "Панамські документи" (2017).

Фіналістка конкурсу "Честь професії" 2013 року у номінації "Найкраще журналістське розслідування" за роботу "Міжсезоння владних чемпіонів" ("Слідство. Інфо").

У листопаді 2013 року розділила друге місце в Українсько-польському конкурсі журналістської майстерності за публікацію "Новий хазяїн київських доріг" про бізнесмена Сергія Курченка ("Українська правда") та статтю "Хабар для Нацради" ("Телекритика").

У жовтні 2014 року отримала Спеціальну відзнаку європейської журналістської нагороди SEEMO за висвітлення подій під час Революції Гідності 2013-2014 років. 

У 2019 році отримала премію за сміливість у журналістиці від Міжнародної жіночої медіафундації (International Women's Media Foundation, IWMF).

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження