Інформація
Посада
Віцеголова Ради громадської організації "ЕдКемп Україна", кандидатка філологічних наук, доцентка.
Освіта
Досвід та проєкти
15 років викладала на філологічному факультеті педагогічного університету, дві каденції поспіль була радницею міністерок освіти і науки. Співрозробниця концепції Нової української школи, демонополізації сфери підвищення кваліфікації педагогів (тепер шкільні вчителі можуть самі обирати – де і в кого підвищувати кваліфікацію). Співавторка і лекторка онлайн-курсів "Недискримінаційний підхід в освіті" (EdEra), "Як провести ЕдКемп для своєї громади" (ВУМ-online), "Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості" (Prometeus).
Разом з командою розробила методологію та започаткувала навчання для авторських колективів і співробітників видавництв, сертифікаційну експертну програму та антидискримінаційну експертизу підручників, яка нині є обо’язковою на державному рівні: як результат – у 2020 році лише 1% шкільних підручників, що друкуються за державний кошт, не враховують недискримінаційний підхід, а в 2016 таких було 86%.
У доробку Олени і чимало наукових та науково-популярних статей з теми видимості жінок в українській мові (жіноче назовництво, фемінітиви), зокрема низка відеоуроків "Фемінітиви в українській мові". А з 2019 року Олена в EdCamp Ukraine – ще й тренерка, літредакторка і методистка програми навчання м’яких навичок (соціально-емоційного й етичного навчання, СЕЕН), яка поступово впроваджуватиметься в кожній українській школі.
Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]