Трофименко Тетяна

Photo

Трофименко Тетяна

Літературна критика, культурний менеджмент, літературознавство

  • Культура, Культурний менеджмент, Література, Літературна критика
  • Харків

Інформація

Літературознавиця, критикиня, культурна менеджерка, кандидатка філологічних наук.

Освіта:

2000 року закінчила філологічний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. 2003 року захистила дисертацію "Збірка "Перло многоцінноє" Кирила Транквіліона Ставровецького в контексті барокової культури".

Досвід та проекти:

Викладала в Гуманітарно -технічному інституті (Харків) та на Харківському факультеті менеджменту і бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв. Від 2013 до 2018 року — заступниця директора з наукової роботи Харківського літературного музею. Організаторка виставок, міждисциплінарних конференцій, фестивалів, круглих столів, дискусій; просвітницької та популяризаторської діяльності музею. Брала участь у роботі міжнародних музейних семінарів і тренінгів.

Викладачка курсу "Сучасна українська література" в межах програми "Artes liberales" Українського католицького університету (Львів). Лекторка "Курсу письменницької майстерності" Центру літературної освіти (Київ-Харків). Викладачка "Школи молодого письменника" (Харків).

Старша екзаменаторка Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Голова літературознавчої секції Харківського історико-філологічного товариства.

Літературознавиця, літературна критикиня. Авторка понад 300 рецензій та книжкових оглядів для сайтів "МедіаПорт", "ЛітАкцент", "ZAHID.NET", "Буквоїд", "KORYDOR", "Українська правда. Життя", блогу ТСН та інших культурних порталів. Авторка регулярних книжкових оглядів для сайту "Новинарня" та журналу "ШО".

Експертка конкурсу "Коронація слова" (2010-2011), Міжнародної премії імені Олеся Ульяненка (2016-2017), учасниця журі конкурсу рецензій на перекладені з німецької мови твори від Goethe-Institut в Україні (2012), художнього репортажу "Самовидець" видавництва "Темпора" (2012-1014), "ЛітАкцент року" (від 2011 і досі).

Одна із засновниць премії "Золотий хрін" за найгірший опис сексу в сучасній українській літературі.
Учасниця багатьох літературно-мистецьких заходів — Форуму видавців, Мистецького Арсеналу, фестивалю "Гоголь-fest", Запорізької книжкової толоки; модераторка презентацій і дискусій.

Матеріали про Тетяну Трофименко:

Підбірка статей на Літакценті

Колонки на Opinion

Тетяна Трофименко: "Читання — це найцікавіше заняття у світі"

Незаперечні переваги непозбувної бентеги. Тетяна Трофименко про літпроцес

"У нас слухають патріархів і письменників"

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: trtm2005@ukr.net


Місцезнаходження