Савка Мар'яна

Photo

Савка Мар'яна

культурологічний менеджмент

  • Видавнича сфера, Культура, Культурний менеджмент, Література, Поезія
  • Львів

Інформація

Посада

Головна редакторка і співзасновниця "Видавництва Старого Лева". Поетка, публіцистка.

Освіта

Навчалася у Львівському державному університеті ім. Івана Франка, факультет української філології. Закінчила театральну студію при Львівському театрі ім. Леся Курбаса.

Досвід та проєкти

Працювала молодшим науковим співробітником Центру періодики Львівської наукової бібліотеки імені Василя Стефаника, а також літературним редактором та культурним оглядачем щоденної газети "Поступ". 13 грудня 2001 року разом з тодішнім чоловіком Юрієм Чопиком заснувала у Львові книжкове видавництво "Видавництво Старого Лева".

Авторка поетичних збірок:

"Оголені русла" (1995); "Малюнки на камені" (1998); "Гірка мандрагора" (2002; книга стала лауреатом ІХ Форуму видавців у Львові); "Кохання і війна" — у співавторстві з Маріанною Кіяновською (2002); "Квіти цмину" (2006); "Бостон-джаз" (2008); "Тінь риби" (2010); "Пора плодів і квітів" (2013); "Листи з Литви/Листи зі Львова" (2016; листування з Маріанною Кіяновською).

Авторка книжок для дітей:

"Чи є в бабуїна бабуся?" (2003), книжка-картонка "Лапи і хвости" (2005), "Казка про Старого Лева" (2011), "Босоніжки для стоніжки" (2015), книжка-картонка "На болоті" (2015), "Тихі віршики на зиму" (2015), "Колисанки і дрімливі вірші" (2017).

Авторка культурно-мистецьких проектів:

"12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину" (2017). Серед запрошених до проекту жінок — Ольга Герасим'юк, Зоя Казанжи, Ірина Снітинська, Лариса Денисенко, Юлія Міщенко, Ірина Подоляк, Людмила Зубко, Олександра Коваль, Олександра Бакланова, Ірма Вітовська, Соломія Чубай, Наталя Іваничук. Навесні 2017 року світ побачила книжка "12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину", яка стала підсумком публічних розмов.

"То є Львів. Колекція міських історій" (2017). Авторський проект, що вміщує 23 розповіді відомих українських письменників та культурних діячів про місто Лева. До збірки увійшли есеї Юрія Андруховича, Костянтина Москальця, Віктора Морозова, Галини Вдовиченко, Олександри Коваль, Ольги Герасим'юк, Маріанни Кіяновської, Павла Табакова, Ірени Карпи, Оксани Забужко та ін

Поезія Мар’яни Савки побачила світ у таких літературних журналах та альманахах: "Сучасність" (Київ), "Світовид" (Київ-Нью-Йорк), "Кур’єр Кривбасу" (Кривий Ріг), "Четвер" (Івано-Франківськ; Львів), «Плерома» (Івано-Франківськ), "Nemunas" (Вільнюс), "Королівський ліс" (Львів), "The Ukrainian Quarterly" (New York) та ін.

Присутня в кількох поетичних антологіях, зокрема в антології одинадцяти поеток "Ми і Вона", а також — в збірці "Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків" Катерини Бабкіної і Марка Лівіна про силу духу та віру в себе 50 видатних українських жінок.

Творчість поетеси перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською мовами.

Матеріали про Мар'яну Савку:

Мар'яну Савку: "Мусиш тоншати, щоб пропустити інформацію"

Мар'яна Савка про улюблених українських поетів

Виступ на TEDxKyivWomen

Мар'яна Савка: будь толерантним, сприймай інших людей без агресії - будеш в рази щасливішим

Алфавітний покажчик творів

Мар'яна Савка: Книга – це не тільки текст, це креативний простір

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження