Гриневич Лілія

Photo

Гриневич Лілія

Освіта, наука

  • Держ. управління, Освіта, наука, Політика
  • Київ

Інформація

Посада

Міністерка освіти і науки України (2016-2019 рр.).

Освіта

Закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка, спеціальність біохімія (1987). Навчалася у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів при Львівському політехнічному інституті, економістка-менеджерка (1993). Кандидатка наук. Тема дисертації: "Тенденції децентралізації управління освітою у сучасній Польщі" (2005). Стажувалася у Варшавському і Колумбійському університетах, досліджуючи проблеми реформування системи освіти.

Досвід та проєкти

У системі освіти працювала на посадах вчительки, заступниці директора, директорки школи, викладачки вишів, директорки Українського центру оцінювання якості освіти, начальниці управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації. Керувала розробкою системи зовнішнього незалежного оцінювання в Україні (ЗНО).

Створювала Український центр оцінювання якості освіти і у 2006 році стала його першою директоркою. Результатом стало впровадження системи "Зовнішнього незалежного оцінювання" (ЗНО) на національному рівні, що забезпечило прозорий вступ до університетів. 2006–2009 роки – очолювала Головне управління освіти і науки КМДА.

Народна депутатка України 7-го скликання (2012-2014) та 8-го скликання (2014-2016). У Верховній Раді очолювала Комітет із питань науки та освіти. Під її провідництвом були ухвалені парламентом Закони України "Про вищу освіту", "Про наукову та науково-технічну діяльність", розроблений і підготовлений до розгляду Верховною Радою проєкт закону "Про освіту", інші законопроєкти у сфері освіти і науки.

Під час роботи в парламенті була членкинею МФО "Рівні можливості", лобіювала впровадження гендерних квот у виборчому законодавстві. На посаді Міністерки освіти і науки запровадила реформу загальної середньої освіти "Нова українська школа", під її лідерством ухвалено новий Закон "Про освіту" та цілу низку норм, пов‘язаних із забезпечення справедливого доступу до освіти, розширенням академічної свободи і автономії закладів освіти, запровадження антидискримінаційної експертизи підручників, утвердження інклюзіі в освіті та інших.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: [email protected]


Місцезнаходження