Берлінська Марія

Photo

Берлінська Марія

Аеророзвідка

  • Військова справа, Громадська діяльність, Кінематограф
  • Київ

Інформація

Посада

Ветеранка, директорка Програми реінтеграції ветеранів, засновниця проєкту "Невидимий батальйон", засновниця центру аеророзвідки.

Освіта

Закінчила Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка за спеціальністю "Історія" та "Корекційної, соціальної педагогіки та психології". Здобула ступінь магістра з юдаїзму у Національному університеті "Києво-Могилянської академії".

Досвід та проекти

У серпні 2014 року вступила до лав добровольчого батальйону "Айдар". Закінчила курси підготовки аеророзвідників при Товаристві сприяння обороні України в Києві. Із розгортанням війни на сході України Марія в складі батальйону брала участь в бойових діях, де відповідала за аеророзвідку. Метою Марії стало вдосконалити цей напрямок та передавати сучасні навички з аеророзвідки українським військовим на фронт.

У січні 2015 року створила Центр підтримки аеророзвідки. Нині центр вже має 9 випусків фахівців. Центр шукає для них безпілотники через волонтерів, спонсорів, діаспору, готує фахівців для ЗСУ і для добровольчих батальйонів.

Того ж року стала авторкою і директоркою фільму "Невидимий Батальйон" про жінок у Російсько-Українській війні.

Голова громадської організації "Інститут гендерних програм". Робота ГО спрямована на захист прав жінок, досягнення гендерної рівності та розвиток демократичних цінностей в Україні, укріплення позицій жінок у секторі безпеки та оборони, та в суспільстві загалом.

У 2015 році Марію Берлінську було відзначено Kyiv Post. Вона потрапила до рейтингу 2017 Ukraine’s Top 30 Under 30.

2015 - переможниця Волонтерської премії ЄSOS-2015. ЇЇ промова на урочистій університетській конвокації Києво-Могилянської академії 28 червня 2015 року була визнана найкращою промовою українського студента.

 

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: berlinska17@gmail.com


Місцезнаходження