Амеліна Вікторія

Photo

Амеліна Вікторія

Література, проза

  • Література
  • Київ

Інформація

Українська письменниця.

Освіта:

Отримала ступінь магістра комп'ютерних технологій у НУ "Львівська політехніка".

Досвід та проекти:

Працювала програмісткою та менеджеркою у міжнародних IT компаніях, зокрема GlobalLogic та Cypress Semiconductor. З 2015 року Вікторія Амеліна призупинила кар’єру в IT заради письменницької роботи.

У 2014 році дебютувала в літературі з романом "Синдром листопаду, або Homo Compatiens", що вийшов у видавництві "Discursus". Передмову до дебютного роману написав Юрій Іздрик. Роман увійшов у десятку рейтингу "ЛітАкцент–2014".

Брала участь у таких заходах і міжнародних фестивалях, як Форум Видавців у Львові, Міжнародний фестиваль оповідання "Intermezzo" у Вінниці, фестиваль "Read My World"в Амстердамі тощо.

У 2015 році роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens" був перевиданий у видавництві "Віват". У 2015 році роман був номінований на премію Валерія Шевчука та увійшов до короткого списку премії.

У 2016 році одразу дві книжки Вікторії Амеліної стали призерами конкурсу, оголошеного Міжнародним фестивалем "Запорізька книжкова толока – 2016": роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens" у номінації "Українська художня література. Проза", "Хтось, Або Водяне Серце" – у номінації "Дитяча література".

У 2017 році у Видавництві Старого Лева вийшов роман "Дім для Дома". Книжка перемогла в номінації "Українська проза" на Запорізькій Книжковій Толоці 2017 року.

Вікторія Амеліна вільно володіє англійською та польською мовами.

Членкиня українського ПЕНу.

Матеріали про Вікторію Амеліну:

Інтерв'ю в газеті "День"

Рецензія на роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens"

Інтерв'ю на сайті "Читомо"

10 книжок "не для рейтингу" від Вікторії Амеліної

Стаття у Вікіпедії

Особистий сайт

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою:


Місцезнаходження