Янків-Вітковська Любов

Photo

Янків-Вітковська Любов

Іоносфера Землі, астрономія

  • Іоносфера, Астрономія, Фізика
  • Львів

Інформація

Посада

Член-кореспондент Міжнародної Академії Астронавтики. Голова Львівського астрономічного товариства. Доцентка кафедри Вищої геодезії та астрономії Національного університету Львівська політехніка; кандидатка фізико-математичних наук.

Освіта

Закінчила фізичний факультет Львівського університету ім. Івана Франка (1983), спеціалізація «Астрофізика»
Аспірантура на кафедрі теоретичної фізики Львівського університету ім. Івана Франка. Докорантура на кафедрі вищої геодезії та астрономії Національного університету Львівська політехніка.

Досвід та проєкти

З 1996 до 2001 – асистентка, доцентка кафедри астрофізики Львівського університету ім. Івана Франка. З 2002 – доцентка кафедри вищої геодезії та астрономії, інженерної геодезії Національного університету "Львівська політехніка".

2002-2003, 2008-2010 – стажування у Центрі космічних досліджень Польської Академії Наук (Польща, м. Варшава).
2004-2005 – стажування у Ризькому Технічному університеті (Латвія).
2008, 2009, 2010 – участь у Тижнях Космічної погоди – (Бельгія, м. Брюгге, м. Брюсель).

Наукові інтереси: фізика Сонця, сонячно-земні зв’язки, фізика іоносфери Землі, математичне моделювання, GNSS- технології, історія астрономії.

Дослідила та визначила параметри загасання фраунгоферових ліній сонячної атмосфери. Розробила метод врахування впливу іоносфери в задачах координатного забезпечення; програмне забезпечення для регулярного обчислення параметрів іоносфери за даними супутникових вимірювань для використання на GNSS станціях.
Близько 90 наукових праць. Спеціалізується на дослідженні іоносфери Землі за допомогою космічних технологій (GNSS-глобальні навігаційні супутникові системи). Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2007).

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: luba_y@ukr.net


Місцезнаходження