Линів Оксана

Photo

Линів Оксана

диригентка

  • Культура
  • Львів

Інформація

Оксана Линів – дочка двох музикантів і онука учителя музики, регента церковного хору Дмитра Линіва. Батько Оксани, Ярослав Линів (нар. 25 січня 1952) — керівник народної хорової капели «Боян» у Бродах. У Оксани Линів є брат Юрій.

Музичну школу Оксана Линів закінчила у місті Броди. Потім навчалася у Дрогобицькому музучилищі імені Василя Барвінського, однак після першого курсу перевелася до Львова і у 1996 році закінчувала вже Львівське музучилище імені Станіслава Людкевича, де навчалася грі на сопілці. Пізніше, з 1996 по 2003 рік, навчалася в Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі Богдана Дашака, головного диригента Львівської опери. Вже під час її навчання в академії Богдан Дашак зробив її своєю асистенткою.

У 2004 році вона взяла участь у першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамбергській філармонії. Це була перша подорож Оксани за кордон, де вона здобула третє місце. Після цього у 2005 році вона стала асистенткою диригента Джонатана Нота при Бамбергській філармонії і навчалася в аспірантурі у Вищій школі музики «Карл Марія фон Вебера» у Дрездені.

У 2005 році Оксана Линів приїхала до Дрездена, де навчалася в аспірантурі у Вищій школі музики імені Карла Марії фон Вебера (отримала післядипломну освіту) і з 2007 року відвідує майстер-класи у Еккегарда Клемма.

Вона — стипендіат Німецької академічної служби обмінів (DAAD), Ґете-Інституту та фонду Оскара і Віри Ріттер. З 2007 до 2009 року її підтримував «Форум диригентів» асоціації німецьких музикантів. З того часу вона відвідувала майстер-класи таких відомих постатей, як: Гартмут Генхен (Hartmut Haenchen), Курт Мазур, Георг Фріче та Роланд Зайфарт.

Для баварського радіо вона керувала звукозаписами з баварськими симфонічними музикантами і в 2007 році 97-робочою фазою місцевого молодіжного оркестру.

Вона вже диригувала концерти і опери в Україні, Німеччині, Франції, Румунії, Естонії та Швейцарії.

З 2008 по 2013 роки Оксана Линів працювала диригенткою в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Диригувала такі твори, як «Богема», «Сільська честь», «Ріголетто» та «Мадам Баттерфляй» в Одеському національному театрі опери і балету. Здійснила постановки опер Руджеро Леонкавалло «Паяци», Дмитра Бортнянського «Алкід», балетів на музику Густава Малера та Йоганна Штрауса «Таємниця Вiденського лiсу» та Людвіґа Мінкуса «Дон Кіхот»,

З 2013-2014 років Оксана Линів працює як музична асистентка генерального музичного директора Кирила Петренка та диригента у Баварській державній опері, де вона диригувала в операх «Граф Орі», «Милосердя Тита», і під час прем’єри опери «Настінні годинники». У 2015 році Оксану Линів визнали найкращим диригентом Баварської державної опери у номінації «Класична музика».

У лютому 2017 року Оксана була обрана як наступниця Дірка Кафтана з сезону 2017—2018 головною диригенткою Опери Граца та філармонійного оркестру Граца.

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: oksanalyniv@gmail.com


Місцезнаходження


Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com