Дубина Світлана

Photo

Дубина Світлана

Права людини, гендер

  • Гендер, Права жінок, Права людини
  • Вінницька область

Інформація

Експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні, членкиня комісії з етики Ради ЛГБТ організацій України

Освіта:

1986 - закінчила Вінницький державний педагогічний університет - вчителька історії, суспільних дисциплін, основ правознавства, етики та психології сімейного життя.
2002 – 2004 - модульний курс "Соціальна робота з вразливими категоріями населення" у Національному університеті "Києво-Могилянська Академія".
2010 - тренінг для тренерів "Рівність можливостей на робочому місці" (МОП,ЄС);
2010 – тренінг для тренерів "Впровадження гендерної рівності в роботу органів місцевого самоврядування" (УЖФ)
2013 - підготовка правозахисних кампаній, проведення адвокасі та лобіювання у сфері захисту прав людини(ПРООН , посольство Великої Британії в Україні);
2014 - міжнародна школа з прав людини, (МГГ);
2014 - тренінг "Права ЛГБТ"(Центр Громадянських свобод)
2015 - тренінг для тренерів Програми "Розширення підприємницьких та лідерських можливостей для жінок" за Договором субпідряду між Financial Markets International, Inc. (FMI) та Західноукраїнським центром "Жіночі перспективи" (USAID)
2015 - "Практики захисту і попередження проявів міжетнічної ненависті" (МОМ, Фонд Ф. Еберта )
2015 - нові політичні лідери України. Ефективні політичні кампанії. NED, Варшава
2015 - створення волонтерських мереж для підтримки ЛГБТ комюніті – Мюнхен (SUB) – ГАУ (All-Ukrainian Public Organization "Gay Alliance Ukraine")
2015 - літня школі з гендерної теорії "Гендерний Університет" - Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля.

Досвід та проекти:

2008-2014 - тренерка та координаторка обласних молодіжних інформаційно-просвітницьких акцій проекту "Разом до здоров’я/ Здоров’я жінок України" (USAID), тренерка з питань гендерної рівності та ефективних комунікацій.
2010 - завдяки підтримці МБФ УЖФ , Канадського фонду, Фонду ім. Р.Люксембург (ФРН)) проведено цикл тренінгів "гендерної" тематики для різних цільових груп , зокрема, для жінок - лідерок , державних службовців, працівників соціальної сфери.
2012 -2013 - протидія маніпуляціям у ЗМІ під час виборчого процесу – проект ГО "Вінницький прес - клуб".
2011 – 2015 - проект "Покращення доступу підлітків до інформації та знань з репродуктивного здоров’я та прав" Міжнародної Федерації Планування Сім’ї (IPPF) – регіональна координаторка, тренерка.
2014 рік - експертка Школи з прав ЛГБТ.
2014 - права людини і ВІЛ/СНІД – проведення тренінгів та написання Посібника для тренерів – GIZ в Україні.
2013- 2014 - тренінги з прав людини для осіб , які перебувають на обліку в центрах зайнятості Вінницької області: Ленінський, Лівобережний, Барський, Оратівський, Могилів – Подільський, Літинський.
Тренерка з методики соціального театру 2014 - проект за підтримки Фонду ім Ф. Бьолля "Підвищення обізнаності з питань гендерної рівності, мотивування до руйнування власних гендерних стереотипів у молоді Вінниччини через креативні форми просвітництва".
2014 - тренерка проекту Вінницької ГО "Паросток".
2015 - проведення тренінгів "Розширення можливостей для жінок: фінансова грамотність та соціальна незалежність" за сприяння програми фінансової грамотності (USAID – FINREP II )
2015 – тренерка Школи волонтерів (IPPF ) 2015 рік – тренерка квір – хоуму у Вінниці (All-Ukrainian Public Organization "Gay Alliance Ukraine")

Поточне місце роботи: Вінницька громадська організація "Інформаційно-просвітницький центр "ВІСЬ", Голова Правління - Vynnytsya NGO "Informational and educational center "VIS", Board Chairperson.

Експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

Членкиня комісії з етики Ради ЛГБТ організацій України.

Регіональна координаторка інформаційних кампаній (All-Ukrainian Public Organization "Gay Alliance Ukraine").

Керівництво проектами: 2011- 2013 роки
- Проект фінансований Європейською Комісією, адмініструється Данською радою у справах біженців, направлений на сприяння подальшій орієнтації та адаптації в українському суспільстві дітей та молодих мам – біженців та біженок, шукачів та шукачок притулку. Протидію проявам дискримінації серед мешканців Вінниччини через інформаційно – просвітницькі заходи.
- "Маємо право" - (БФ "Подільська громада"), захист репродуктивних прав підлітків,які перебувають в спеціальних школах – інтернатах Вінницької області;
- Як регіональний партнер ГО "Фундація прав людини" участь в проекті "Програма захисту трудових прав молоді, що перебуває у зоні ризику за підтримки Швейцарського Бюро співробітництва в Україні";
- Проект фінансований МФ "Відродження" "Антидискримінаційна дія: інформаційно - просвітницька кампанія";
- вересень 2012 – тренінги: «Економічна та правова грамотність» проект Кешер, тренінги "Інтерньюс" "Стоп цензурі", "Tolerance Camp"
2013 рік – проект "Формування ґендерної культури молодих подолян: інформаційно – просвітницький вектор" (за підтримки МБФ "український жіночий фонд").
2013 рік – у партнерстві з ГО "Фундація прав людини" реалізація та тренерства у проектах:
• Програма захисту трудових прав жінок,що мешкають у сільській місцевості за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.
• Правозахисна програма "ГОЛОС ЛЮДИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ОНЛАЙН".
• Програма захисту трудових прав жінок з інвалідністю за підтримки Міністерства Закордонних справ Литовської Республіки.
• "Жінки проти насильства в трудових колективах де домінують чоловіки" за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
З 2015 – експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні

2014 – 2015  - керівниця проектів:
Проект "Покращення доступу підлітків до інформації та знань з репродуктивного здоров’я та прав" Міжнародної Федерації Планування Сім’ї (IPPF)
Проект за підтримки Фонду ім Ф. Бьолля "Підвищення обізнаності з питань гендерної рівності, мотивування до руйнування власних гендерних стереотипів у молоді Вінниччини через креативні форми просвітництва" - Без насильства у майбутнє (МБФ "Український Жіночий Фонд");
Діалоги порозуміння (МБФ "Український Жіночий Фонд");

Network health: (USAID).
Липень 2015 року – тренерка Школи волонтерів (IPPF)

Для зв'язку з експерткою, напишіть листа за адресою: visvin@meta.ua


Місцезнаходження